Gjysma e rasteve rekorde sot janë nga Shkupi, ja sa u shënuan në Tetovë

Advertisment

934 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që nga shpallja e pandemisë. I lartë është edhe numri i të shëruarve.

Gjithsej 454 persona e kanë fituar betejën me virusin Korona, ndërsa në 24 orët e fundit 5 persona kanë ndërruar jetë. Janë kryer gjithsej 2 748 teste, edhe ky një tjetër rekord për sa i përket testimeve.

Reklame

Shkupi vazhdon te kete me shume raste me plote 420 , Tetova me 58 raste sot..

Ja lista e plote:

https://www.facebook.com/filipce.venko/posts/2535734336733584