Godet Ramiz Lladrovci: Ne nuk kemi ulje, por VV ka rritje

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka thënë se PDK nuk ka rënie në këtë komunë, ndonëse Vetëvendosjes ka rritje.

‘’Ne nuk kemi ulje, por VV ka rritje. Rritja vjen nga partitë tjera, jo nga VV. Drenica vazhdon të jetë bastion’’, ka thënë ai.

Reklame

Lladrovci mendon se pozita e Kurtit si kryeministër do të jetë e cenueshme.

‘’Do të jetë i cënueshëm pozicioni i kryeministrit. Duhet ta mendojë mirë që nuk mud të marrë mandate dikush që ka një dënim dhe e penalizon’’.

I pyetur nëse do të ketë koalicion PDK-VV, Lladrovci thotë:

‘’Nuk e di, nuk jam anëtar i kryesisë. Jam kryetar komune. Nuk ka pasë asnjëherë vija të kuqe me askënd, por vec të mos shahemi mes veti.’’

‘’Adriatik kemi thënë që në Drenas do ta bëjë gjithmonë forca fuqinë. Votat nuk janë si llastiku sepse qytetari e sheh punën’.