Goli që do ta kishin zili Messi dhe Ronaldo, as shoku i skuadrës nuk e beson (VIDEO)

Një gol spektakolar vjen nga bota e futbollit të sallës, me protagonist lojtarin e Benfikës, Hossein Tayebi. Ky i fundit, shpiku një lëvizje e cila surprizoi portierin kundërshtar, madje edhe shokët e tij të skuadrës të cilët fillimisht nuk e kuptuan që sfera kishte përfunduar në rrjetë.

Ndërkaq, përsëritja e golit, tregoi qartësisht se çfarë “perle” realizoi lojtari iranian, teksa tashmë realizimi i tij është bërë shumë i famshëm dhe është kthyer viral në botën e internetit. Me siguri një gol të tillë, do ta kishin zili edhe emra si Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo.