Grubi: Ministria e Kulturës po i häkmerret Blerim Grubit për shkak të mbiemrit (VIDEO)

Deputeti i BDl së, Artan Grubi mbrëmë në emisionin Click Plus ka folur rreth dikasterit të Ministrisë së Kulturës dhe buxhetit të ndarë për projektet e reja, raporton Tv21.

Ai tha se Ministria e Kulturës e cila udhëhiqet nga Hysni Ismali, Alternativa është duke ju hakmarrë Blerim Grubit.

Reklame

Deputeti shprehu keqardhje për Blerim Grubin, që sipas tij është duke paguar koston e mbiemrit.

“Shpreh keqardhje për kushëririn tim, i cili po paguan kosoton e mbiemrit tim. Blerim Grubi, artist par ekselans, professor universitar dhe vlerë e jashtëzakonshme e kulturës shqiptare. E kam familje, po vuan politikën e hakmarrjes ndaj mbiemrit, duke mos akorduar projekte për muzikë”, tha Grubi.