Grubi nesër takon liderët kosovarë dhe Halil Kastratin

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri për Sistem politik dhe marrëdhënie midis bashkësive Artan Grubi nesër për vizitë
një ditore në Prishtinë

Grubi do të ketë takim me liderët e partive politike, Vjosa Osmani, Enver Hoxhaj, Lumir Abdixhiku, Ramush Haradinaj, Fatmir Limaj si dhe kryetarin e shoqatës Jetimat e Ballkanit, Halil Kastrati.

Temë e bisedës në takime do të jetë procesi i Regjistrimit në Republikën e Maqedonisë së Veriut.