Halili: Fshati Poroj me kalim mbi hekurudhor më të sigurt (foto)

Advertisment
HTML Image as link

Drejtori aktual i ndërmarjes Hekurudhat e Maqedonisë, Festim Halili ka publikuar lajmin se në fshatin Poroj me kërkesë të banorëve është vendosur barrierë mbrojtëse dhe sinjale komunikacioni, informon portali “tetova1”.

“Fshati Poroj me kalim mbi-hekurudhor më të sigurt
Me kërkesë të banorëve, vendoset barrierë mbrojtëse dhe sinjale komunikacioni
Shtëpizë, kabllo optike dhe IP telefon

Reklame

Kujdes të gjithë vozitësve kur kalojnë mbi hekurudhë, treni gjithmonë është më i shpejtë!, ka shkruar Halili.

Përndryshe ne kalimin mbi hekurudhë në fshatin Poroj deri më tash nuk ka pasur asnjë sinjalistikë dhe kjo ka ndikuar që treni të godas automjete ose traktorë të banorëve të fshatit./tetova1/