Heqja e PCR testeve në kufij, përplasje në Qeveri mes LSDM dhe BDl

Advertisment
HTML Image as link

Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet e rajonit, ndërsa për këtë është diskutuar edhe në mbledhjen e Qeverisë.

Nga burime te besueshme brenda Qeverisë mësojmë se në mbledhje është zhvilluar debat i ashpër rreth heqjes se PCR testeve me vendet fqinje, si Kosovën, Shqipërinë, Serbinë, Bullgarinë dhe Greqinë.

Reklame Reklamë:
Qries

Mësojmë se kryeministri Zoran Zaev është pro këtij rekomandimi. Gjithashtu ministrat e BDI janë pro heqjes se testit PCR, por dy ministra tjerë të LSDM janë kundër me argumente që po bëhet presion ndaj epidemiologeve dhe duhet analizuar mirë vendimi për heqjen e PCR testeve.

Download Premium WordPress Themes FreePremium WordPress Themes DownloadFree Download WordPress ThemesPremium WordPress Themes DownloadZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=download micromax firmwareDownload WordPress Themesudemy paid course free download