Homazhe në trevjetorin e ndarjes nga jeta të Abdilaqim Ademit

Në trevjetorin e ndarjes nga jeta të ish zv/kryeministrit Abdilaqim Ademi, familjarët, shokët dhe bashkëpartiakët e tij kanë bë homazhe te varri i tij në fshatin Shemshovë.

“Tre vite pa Abdylaqimin, shok, bashkëpunëtor, bashkëpartiak, sekretar, zëvendës Kryeministër, Ministër, Deputet, veprimtar”,

ka shkruar me këtë rast zv/kryeministri aktual, Artan Grubi.