Humb jetën i riu nga Tetova nga një aksiident i rëndë (FOTO)

Ndërron jetë 19-vjeçari Bojan Smilevski nga Saraçina e Tetovës, njëri nga tre të lenduarit që ndodhi të enjten në një aksident trafiku në rrugën e vjetër Tetovë -Zhelinë. Ai iu nënshtrua plagëve në Klinikën në Shkup, i cili ishte dërguar në spital menjëherë pas aksidentit, shkruan TS.

Policia e Tetovës informoi të enjten se në aksident trafiku janë përfshirë dy automjete, edhe atë në mes një kamioni transportues i tipit “Mercedes” me targa të Tetovës drejtuar nga 48 vjeçari H,A nga Reçica e Madhe dhe automjeti tjetër i tipit Opel Corsa.

Tani më i ndjeri ishte pasagjer i automjetit “Opel Corsa” i lenduar ishte edhe shoku i tij Martin Boskoski, i lindur në vitin 2001, gjithashtu nga Saraçina./TS