I dhuron palcën kurrizore të bijës për ti shpëtuar jetën, ish kampioni i botës tërhiqet nga eventi

Ish-kampioni i botës në peshën e mesme, Robert Whittaker, është tërhequr nga eventi UFC-248, që do të zhvillohet më 7 mars në Las Vegas. 29-vjeçari nuk ka asnjë dëmtim apo problem fizik, por ai do t’i nënshtrohet një ndërhyrje kirugjikale.

Whittaker ka vendosur të dhurojë palcën kurrizore për vajzën e tij 1-vjeçare Liliana, që është e sëmurë dhe ka nevojë për një transplant. Kjo do të thotë që kampioni australian do të operohet së shpejti dhe do të mungojë për një periudhë të gjatë.
Lajmin e ka konfirmuar si sportisti, përmes një postimi në “Instagram” ashtu dhe presidenti i UFC-së, Dana White. Në eventin UFC-248, Whittaker duhej të duelonte ndaj Jared Cannonier, por kjo sfidë tashmë është anulluar.

Një gjest i madh ky i një sportisti kampion, që dhuron palcën e tij kurrizore për vajzën e tij 1-vjeçare. “U kërkoj ndjesë fansave të mi, por nuk mund të dueloj në muajin mars. Kam nevojë të jem pranë familjes, por do të rikthehem. Më e mira do të vijë për mua”, tha Whittaker.

FOTO:

https://www.instagram.com/p/B7Zx5xvnpGI/?utm_source=ig_embed