I dyshuari për sul.min në Zelandë të Re – filmon veten (VIDEO)

228

Si pasojë e sul.meve me ar.më zjarri në dy xhami në Zelandë të Re, 40 persona kanë humbur jetën si dhe 48 të tjerë kanë mbetur të lënduar.

Mediat ndërkombëtare kanë arrit që ta sigurojnë një video të të dyshuarit që e kishte filmuar veten para se ta kryejë sul.min mizorë.

I dyshuari në veturën e tij e ka filmuar vetën: “Le ta fillojmë këtë parti” dëgjohet ai duke thënë, teksa vozitë veturën e tij në drejtim të xhamisë Al Noor në qendër të Christchurch.

 

Klikoni këtu për ta pare videon e plotë.