I moshuari nga Negotina ndëron jetë pas një aksidenti me traktor

Advertisment
HTML Image as link

Një person nga Negotina ka ndërruar jetë pas një aksidenti me traktor, informoi Veroljub Dodevski, zëdhënës i SPB-Veles.

“Në rrugën Negotinë – fshati Kurija, ka ndodhur një aksident trafiku në të cilin T.E. (75) nga Negotina, duke drejtuar një traktor “IMT-539″, me targa të Negotinës, ka humbur kontrollin, ka dalë nga rruga dhe nga lëndimet e marra, ka vdekur në vendin e aksidentit. Vdekja është konstatuar nga një mjek i Ndihmës së Shpejtë”, tha Dodevski.

Reklame

Inspektimi në vendin e ngjarjes ka kryer edhe Prokuroria./ALSAT