I riu nga Reçica e Vogël humb kontrollën me motoçikletë dhe lëndohet rëndë

Dje (13-prill) rreth orës 15 e 30 minuta, në rrugën ,, Vidoja Smilevski Bato” në Tetovë, 21- vjeçari A.I. nga Reçica e Vogël, duke drejtuar motoçikletën ,,Suzuki” me targa të Dibrës,

ka humbur kontrollin dhe është rëzuar prej motoçiklete, ku edhe ka pësuar lëndime të rënda trupore.

21 vjeçari i lënduar është dërguar në Spitalin klinik të Tetovës për ti ofruar ndihmë mjekësore.

Në vendin ku është vetëlënduar personi A.I. inspektimin e ka kryer ekipi nga