I shënoi Realit dhe më pas kërkon punë: Jam gazetar, nëse ka ndonjë gazetë jam në dispozicion

Real Madrid fitoi 1-3 mbrëmjen e djeshme kundër Unionistas De Salamanca Cf në Kupën e Mbretit, duke u kualifikuar më tej.

Një episod interesant, ishte edhe goli i shënuar nga kundërshtarët në minutën e 50-të nga futbollisti Romero. Ai është 1.47 m i gjatë dhe është gazetar. Kur mbaroi ndeshja ai u pyet për mediat spanjolle dhe dha një deklaratë.

Ai tha:

Jam gazetar, kështu që nëse ka ndonjë një gazetë që do punonjës, jam në dispozicion”.
Pikërisht kjo deklaratë ka bërë që ai të fitojë zemrat e të gjithë madrilenve anë e mbanë botës, pasi të arrish t’i shënosh një klubi historik si Real Madridi dhe pas ndeshjes të kërkosh punë si gazetar, nuk është gjë e vogël.