Ilir Latifi e mundi Tanner Boserin, ky është momenti i fitores

Boksieri shqiptar, Ilir Latifi mbrëmë e ka mundur Tanner Boserin, në përballjen e peshave të rënda në UFC Vegas.

Pasi kanë kaluan tri raunde, pa pasur nokaut, vendimi për të shpallur fituesin u ka takuar gjyqtarëve, të cilët e kanë shpallur Latifin fitues të meçit.

Pas kësaj fitoreje, Ilir Latifi ka 15 fitore dhe tetë humbje.

Video:

https://ok.ru/video/2272094849691