Interi e ka seriozisht, të gatshëm të nënshkruajnë me Messin

Interi si duket tashmë ka pasur kontaktet e par me Lionel Messin.

Edhe pse u mohua nga drejtuesit e klubit, “La Gazzetta dello Sport” raporton se janë bërë disa përpjekje për ta bindur argjentinasin.

Reklame

Por e vetmja mënyrë që Messi të transferohet në Inter është nëse Barcelona do ta liroj falas yllin e tyre.

Kjo pasi lojtari është në fund të kontratës dhe paga e tij është rreth 65 milionë euro në sezon, pak më shumë se Ronaldo që merr në Torino.

Një marrëveshje totale që kap shifrën prej 260 milionë euro. /IndeksOnline/