Itali/ Flet pacientja e parë që u shërua nga Koronavirusi: Kam pirë…

Italia është përfshirë nga Koronavirusi në ditët e fundit, ku deri më tani kanë ndërruar jetë 17 persona dhe janë 650 të prekur.

Një 47 vjeçare e cila ka qenë prekur nga virusi dhe është e shëruara e parë në Itali, është shprehur se ka pirë vetëm një pilulë për dhimbje koke.

Reklame

Ajo ka thënë se nuk do ta kishte marrë vesh kurrë që ka qenë me Koronavirus nëse Adriano, një i pastrehe nuk do të kishte vdekur.

Më pas ajo ka shkuar dhe është vizituar, por shprehet se gjithsesi asgjë nuk do të kishte ndryshuar.