Ja çfar moti do të kemi sot, e enjte 03 shtator

Advertisment

Moti në vend do të jetë me diell me vr anësira të vogla mesatare. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 14 deri në 20, ndërsa ajo e ditës prej 28 deri në 34 gradë Celsius.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë, moti do të jetë me vr anësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe e përforcuar veriore.

Reklame

Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 18, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 30 gradë.

Në ditët në vijim moti do të jetë stabil dhe me diell me vr anësira të vogla deri në mesatare.