Ja çfar moti do të kemi sot, e enjte 5 nëntor

Advertisment

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me kushte për reshje të shiut dhe periudha me diell. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 7 deri 12 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 13 deri 17 gradë Celsius.

Reklame

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe stabil.

Temperaturat do të arrijnë deri në 20 gradë Celsius.