Ja çfar moti do të kemi sot e hënë 2 mars

Moti sot do të jetë me diell me vr anësira mesatare. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa në zonat perëndimore do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej një tre deri gjashtë gradë, ndërsa temperatura e ditës do të lëvizë prej nëntë deri në 21 gradë.

Reklame

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë me diell me vr anësira lokale të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor.

Ditëve në vijim do të mbizotërojë mot me vr anësira të ndryshueshme dhe relativisht mot i ngrohtë me reshje të përkohshme të shiut. Reshme të të rrëmbyeshme priten të mërkurën. Do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi jugor.