Ja çfar moti do të kemi sot, e hënë 22 shkurt

Moti sot do të jetë me diell dhe vr anësira. Në luginat e vendit do të ketë kushte për shfqajen e mjegullave.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -5 deri në -1 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 10 gradë deri në 17 gradë celsius.

Moti gjatë ditëve të ardhshme do të jetë i qëndrueshëm, ndërsa temperaturat do të jenë në rritje.