Ja çfar moti do të kemi sot, e martë 20 tetor

Advertisment

Moti sot në Maqedoni do të jetë stabil, me diell por me mëngjese të ftohta. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri 8 gradë celicus, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 12 deri 22 gradë celcius.

Reklame

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil, me diell dhe vr anësira të pakta. Temperaturat e mëngjesit do të jenë të ulëta, ndërsa ato ditore do të rriten.