Ja çfar moti do të kemi sot, e mërkurë 12 gusht

Advertisment

Moti sot në vend do të jetë me diell i shoqëruar me vr anësira të pakta. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë në drejtimin verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri 19 gradë Celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 27 deri 36 gradë Celcius.

Reklame

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me diell dhe vr anësira mesatare.