Ja çfar moti do të kemi sot, e mërkurë 23 shtatorë

Moti në mbarë vendin do të jetë i ndryshueshëm, me vr anësira dhe me reshje shiu. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri 14 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 23 deri 29 gradë.

Reklame

Edhe në Tetovë dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, temperatura minimale do të ulet në 11 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrij deri në 26 gradë Celsius.