Ja çfar moti do të kemi sot, e mërkurë 29 prill

Moody stormy landscape field with mountains in background summer

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme, kohë pas kohe me diell. Pasdite do të jetë jostabil me reshje lokale të rrëmbyeshme dhe paraqitje të bubullimave.

Do të fryjë erë mesatare, herë-herë e përforcua nga drejtimi perëndimor dhe jugperëndimor.

Reklame

Temperatura e mëngjesit do të sillet prej 4 deri në 12, ndërsa ajo e ditës prej 19 deri 24 gradë Celsius.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme, pasdite jostabil me reshje lokale të rrëmbyeshme dhe bubullima. Do të fryjë erë lehtë deri mesatare nga drejtimi jugperëndimor.