Ja çfar moti do të kemi sot, e mërkurë 7 tetorë

Moti do të jetë kryesisht i vr anët me reshje të kohëpaskohshme të shiut, posaçërisht pasdite dhe në orët e mbrëmjes. Do të fryjë erë e matur nga drejtimi jugperëndimor. Temperatura e mëngjesit do të jetë në interval prej 8 deri 16 gradë, ndërsa e ditës prej 20 deri 29 gradë.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë kryesisht me reshje të kohëpaskohshme të shiut pasdite dhe në orët e mbrëmjes. Temperatura e mëngjesit do të jetë rreth 13 gradë, ndërsa e ditës do të arrijë deri 23 gradë Celsius.

Reklame

Të enjten do të ketë reshje lokale të shiut, kryesisht në pjesët perëndimore, ndërsa do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor, e cila do të kushtëzojë rënie të dukshme të temperaturave ditore.

Më pas në ditët në vijim moti do të jetë stabil me temperatura të ulëta, ndërsa të ditës do të jenë në rritje të konsiderueshme