Ja çfar moti do të kemi sot, e mërkurë 9 shkurt

Paradite mot me vr anësira të ndryshueshme, gjatë ditës mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare, përkohësisht erë e përforcuar jugore.

Kah fundi i ditës në pjesët veriperëndimore do të ketë reshje të shiut.

Reklame
HTML Image as link Reklamë:
Qries

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 6 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë prej 12 deri në 18 gradë Celsius.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë paradite moti do jetëë i ndryshueshëm, pasdite me diell dhe vr anësira të vogla deri në mesatare dhe me erë mesatare jugore.

 

Temperatura minimale do të bie deri në 2 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 16 graadë Celsius.