Ja çfar moti do të kemi sot, e premte 15 janar

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ftohtë dhe me të rreshura bore në orët e mbrëmjes.

Në vendet malore do të ketë të rreshura bore edhe gjatë ditës.

Reklame

Temperaturat do të lëvizin nga -7 deri në 2 gradë Celsius.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë i ftohtë me temperatura që do të lëvizin nga -6 deri në 1 gradë Celsius.
Edhe gjatë fundjavës do të ketë mot të njejtë, kurse temperaturat do të jenë më të ftohta.