Ja cilat janë 12 ushqimet që duhet ngrënë në mëngjes

71

Përkundër asaj që mund të keni dëgjuar, të hahet mëngjesi nuk është i nevojshëm për të gjithë.

Në fakt, kapërcimi i mëngjesit mund të jetë më i mirë se të hahet ushqime të parregullta për mëngjes.

Megjithatë, një shujtë e mirë, i balancuar mirë mund t’ju japë energji dhe t’ju ndalojë të hani shumë gjatë pjesës tjetër të ditës.

Këtu janë 12 ushqimet më të mira që mund të hani në mëngjes.

Vezë, Jogurt, Kafe, Tërshërë, Fara Chia, Fruta mali, Lajthia, Çaj i gjelbër

Proteina, Fruta, Fara liri, Djathë. /klankosova/