Ja sa raste të reja me COVID 19 në Maqedoni

Advertisment
HTML Image as link

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1545 teste ndërsa janë regjistruar 144 raste të reja të të infektuarve me Kovid19. Shkup 27, Kumanovë 11, Dibër 3, Shtip 5, Prilep 13, Tetove 13, Veles 4, Manastir 5, Ohër 2, Kavadar 1, Gostivar8, Gjevgjeli 2, Strumiv 15, Kriva Pallankë 1, Radovish 8, Krushev 2, Koçanë 13, Makedonski Brod 1, Berovë 2, Vinica 1, Dellçevë 3, Kërçovë 2 dhe Resnjë 2.

Sot Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 97 pacientë të shëruar, ndërsa betejën me Kovid-19 e kanë humbur 8 persona. Një pacient nga Kumanova i moshës 48 vjeçe, një nga Shtipi (65), dy pacientë nga Prilepi (62 dhe 83), një nga Tetova (69), një nga Strumica (39), një nga Vinica (63) dhe një pacientë nga Kërçova (56).