Ja si do të jetë moti deri në fund të janarit (foto)

Në ditët në vijim, do të kemi mot të qëndrueshëm dhe kryesisht i qetë, në disa lugina me mjegull dhe vr anësira të ulëta, posaçërisht në mëngjes dhe mbrëmje

Moti me diell dhe relativisht i ngrohtë do të mbizotërojë në male dhe zona më të larta deri të premten.

Erë e lehtë deri mesatare në veri do të jetë e pranishme të enjten, dhe erë e lehta pritet të dielën.

Kështu do të jetë moti deri në fund të muajit dhe sipas Accuweather, na pret shi, borë dhe diell