Januzaj i dhuron fitoren Real Sociedadit, shikoni çfarë goli shënon shqiptari (VIDEO)

Real Sociedad fitoi me rezultatin 1-0 në përballjen në shtëpi ndaj Valladolidit.

Golin e vetëm të takimit e realizoi futbollisti me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj i cili u tregua i saktë duke mposhtur portierin kundërshtar.

Reklame

Kujtojmë që Januazaj ka zhvilluar 15 ndeshje në ligën spanjolle dhe kishte shënuar vetëm një herë.