Japonia goditet nga dy tërmete të fuqishme

Japonia është goditur nga dy tërmete të njëpasnjëshëm gjatë ditës së sotme.

Magnituda e tyre ka qenë 5.1 dhe 5.3 të shkallës rihter, teksa akoma nuk ka informacione nëse ka pasur dëme apo të lënduar nga tërmeti.

E vetmja gjë që dihet deri më tani është që nuk ka alarm për cunami.