Javën e ardhshme pritet ulja e temperaturave në Maqedoni

Nga Drejtori për Punë Hidrometeorologjike informojnë se javën e ardhshme është e mundur që të ketë reshje të borës në vendet më të larta.

Nën ndikimin e valëve të lagështa moti të martën do të jetë me vranësira dhe shi.

“Gjatë natës të së mërkurës, do të ketë kushte për reshje dëbore në male dhe në disa vende më të larta”, thonë nga DPH./Telegrafi/