Juventus – Atletico Madrid, formacionet zyrtare

15

Juventusi ka para vetës një mision të vështirë, por jo të pamundur. ‘Zonja e Vjetër’ do të kërkojë kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, dhe për të arritur këtë duhet të mposht Atletico Madridin në ‘Allianz Stadium’.

Ndeshja e parë në ‘Wanda Metropolitano’ është fituar me rezultat 2:0 nga skuadra e Atletico Madrid.

Formacionet zyrtare:

Juventus: Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Emre Can, Pjanic, Matuidi; Bernardeschi, Mandzukic; Cristiano Ronaldo.

Atletico Madrid: