Ndahet nga jeta veteranja e arsimit Nadire Arifi, nëna e Teuta Arifit

Sonte ka pushuar së rahuri zemra e mësueses tetovare dhe veteranes të arsimit shqip, znj. Nadire Arifit, njëherit nëna e kryetares së komunës Tetovës, Teuta Arifi.
Lajmin e ka bërë të ditur Teuta Arifi me anë të një publikimi në Facebook.

Të nderuar qytetarë, familjarë, miq dhe dashamirë!

Reklame

Me dhimbje të thellë ju informoj se sonte ndërroi jetë nëna ime, mësuesja dhe veteranja e arsimit, znj. Nadire Arifi!

Varrimi do të bëhet nesër, 12.09.2020 (e shtunë) në varrezat e qytetit në Tetovë, pas namazit të drekës.

Për shkak të situatës aktuale me pandeminë e covid19, ju informoj se nuk do të kemi pritje të organizuar të njerëzve, dhe ngushëllimet e juaja do t’i pranojmë në formë eletronike dhe përmes telefonit!

Me respekt,
TA

Të nderuar qytetarë, familjarë, miq dhe dashamirë!Me dhimbje të thellë ju informoj se sonte ndërroi jetë nëna ime,…

Gepostet von Teuta Arifi am Freitag, 11. September 2020