Ka shumë përfitime nga vendosja e një cope limoni pranë shtratit

70

Të gjithë e dimë se limonët janë të dobishëm për shkak të nivelit të lartë të vitaminës C.Këtë frut ne e shtojmë në çaj, e përdorim në gatime dhe gjithashtu edhe kur jemi me grip.

Megjithatë, këto nuk janë të gjitha vetitë e pabesueshme të limonëve. Nëse e vendosni të prerë përgjysmë afër shtratit tuaj, përfitimet do të jenë këto: Do të ndiheni të relaksuarPërqendrimi dhe vëmendja juaj do të përmirësohet

Gjendja juaj emocionale do përmirësohetJo më presion shumë të lartë të gjaku

Insektet nuk do t’ju shqetësojnë më. Ajri do të pastrohet nga mikrobet dhe mushkonjat. Përveç mënyrave të tjera që zgjidhni vazhdimisht për të larguar mushkonjat, ju prezantojmë me një recetë të thjeshtë, me produkte natyrale.

Ju duhet: Kavanoz qelqi, limonë, lime, ujë, rozmarinë e freskët, qirinj dhe vajra aromatizues.

Përgatitja:Prisni limonin dhe lime-in në feta të holla dhe vendosini nga dy në çdo kavanoz. Shtoni dy degë të vogla rozmarinë. Më pas mbushni me ujë kavanozin dhe shtoni 10 pika nga çdo vaj aromatizues. Në fund vendosni qiririn e vogël dhe gjithçka është gati.