Kapet në pamje një peshk i çuditshëm, nuk është hasur më herët në botën ujore

Advertisment

Frekuentuesit e plazhit mbetën pa fjalë kur hasën në një peshk të madh e të çuditshëm në breg të detit.

Peshku i pazakontë shokoi turistët pasi valët e bartën atë në breg, shkruan Daily Star, transmeton lajmi.net.

Reklame

Peshku enorm me ngjyrë të hirtë dhe të bardhë mendohet të jetë afro dy metra.

Ky lloj peshku shpesh ngatërrohet për peshkaqen, për shkak të mollëzës së tyre.

Kliko këtu për ta parë videon. /Lajmi.net/