Kasami: BESA do të marrë mjaftueshëm deputet për t’a dërguar BDl në në opozitë

Sonte në emisionin Click Plus në TV21 përballë gazetarit Fatmir Aliut ka qenë i ftuar i pari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami.

Kasami ka folur rreth situatës aktuale politike dhe kombinimet e mundshme të Lëvizjes BESA pas tradhtisë që ia bëri kreu i ASH-së Ziadin Sela duke koalicionuar me një parti të pushtetit si Alternativa.

Reklame

Gjithashtu Kasami ka deklaruar se BESA do të marrë aq deputet sa është e nevojshme për ta dërguar BDI-në në opozitë dhe BESA do të jetë pjesë e qeverisë pas 12 prillit.