Kasami: Nuk mund të bëhet koalicion pa u ulur bashkë të tre palët

Sonte në emisionin Click Plus në TV21 përballë gazetarit Fatmir Aliut ka qenë i ftuar i pari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami.

Kasami ka folur rreth situatës aktuale politike dhe kombinimet e mundshme të Lëvizjes BESA pas tradhtisë që ia bëri kreu i ASH-së Ziadin Sela duke koalicionuar me një parti të pushtetit si Alternativa.

Reklame

Kasami ka deklaruar se koalicion nuk bëhet me letra ultimative e jozyrtare, por me uljen e të tre palëve në një tavolinë.