Kasami takon artistin Çun Lajçi: Veprat e tij frymëzim për ne

Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami i shoqëruar edhe nga zyrtarë tjerë të Lëvizjes Besa ka takuar sot në Tetovë artisin e madh shqiptar Çun Lajçi.

“Shume artistë të mëdhenj artin e manifestojnë në rrugë, mbase aty kaliten dhe e gjejnë frymëzimin. Kënaqësi sot të takoja artistin Çun Lajçi në qytetin e Tetovës. Poezitë dhe veprat artistike të tij janë frymëzim për të gjithë ne”, shkruan Kasami.

Reklame

Kasami më tej shton se Lajçi i ka dhënë shumë artit, dhe është busullë orientimi për gjeneratat e reja.

Kujtojmë një ditë më parë Lajçin në takim e priti zv ministri i Kulturës, Sedat Sulejmani. /tetova1/