Katër ditë pas dasmës: një muaj mjalti i këputur tragjikisht

Këto supozohej të ishin ditët më romantike në marrëdhëniet dhe jetën e tyre: piloti i Costas John Sivyllis, 30 vjeç dhe shoqëruesja e tij e fluturimit, Lindsey Vogelaar, 33 vjeçem ishin katër ditë të martuar. Dhe pastaj ndodhi një tragjedi: ata vdiqën së bashku, në një aeroplan, në muajin e mjaltit …

Çifti vdiq më 5 tetor në malet e Kolorados. Sipas policisë, një avion privat që ata morën me qira për muajin e mjaltit u rrëzua. Aksidenti ndodhi vetëm 10-15 minuta pas ngritjes. Policia po heton shkaqet e aksidentit.

Reklame

“Motra ime e bukur, shoqja ime më e mirë dhe nusja e adhurueshme vdiq në një përplasje aeroplani me burrin e saj të bukur që i pëlqente të festojë,” shkroi Courtney Vogelaar, motra e Lindsey, në Facebook.

Lindsey Vogelaar dhe Costas John Sivyllis u takuan përmes një dashurie për të fluturuar. Ata të dy punuan për kompaninë ajrore amerikane United Airlines. Costas John Sivyllis ishte edhe një instruktor fluturimi. /tesheshi.com/