Katër mësues pozitivë me COVID19, do të ketë mbyllje të shkollës

Katër mësues në shkollën “Shefqet Tançi” në Bulqizë të Shqipërisë, kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Vetëm pak ditë nga fillimi i procesit mësimor pritet të ketë pezullim të shkollave, raporton Tch.

Reklame

Që nga fillimi i pandemisë Shqipëria numëron rreth 12 mijë raste pozitive me COVID-19, numri i vd ekjeve ka arritur në 347 dhe 6.788 të shëruar.