Katër viiktima dhe 200 raste të reja me Covid 19

Advertisment

Ministria e Shëndetësisë raportoi të shtunën për 4 pacientë të vdekur dhe 200 të infektuar me koronavirusin e ri brenda 24 orëve.

Rastet e reja të të infektuarve dalin pas testimit të 1828 mostrave.

Reklame

Sipas të dhënave të fundit, numri i personave të vdekur me sëmundjen Covid-19 ka arritur në 523.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë me Covid-19 jani diagnostikuar gjithsej 11754 persona.

Prej tyre, 7,622 pacientë janë shëruar.

Ndërkaq, numri i rasteve aktive është 3,609.

Во последните 24 часа се направени 1828 тестирања, а регистрирани се 200 нови случаи на ковид-19 во:- Скопје 65-…

Gepostet von Венко Филипче am Samstag, 8. August 2020