Kështu “FUTUROI” drejtori sportiv i AJAXIT për fitoren (VIDEO)

49

Një fitore në fushën e Juventusit, që për më tepër të kualifikon për në gjysmëfinalet e Champions, nuk është diçka që ndodh çdo ditë.

Jo më kot, Marc Overmars, ish-futbollisti i Ajax, tashmë në rolin e drejtorit sportiv të klubit holandez ka “harruar” postin e rëndësishëm që mban dhe është kthyer edhe një herë në kohën kur festonte si lojtar.

Kështu, ish-mesfushori i veshur me këmishë e kollare ka bërë një rrëshkitje në fushë përpara sektorit ku ndodheshin tifozët e Ajax.

 

Ai shoqërohej nga Van der Sar, drejtori i përgjithshëm i skuadrës, që gjithashtu ka festuar fitoren e madhe në transfertën e Torinos.