Këto dy bukuroshe kanë fituar ndaj Ronaldos

Kylie Jenner, pjesëtare e familjes Kardashian dhe yll i botës së televizionit, është personazhi që ka arritur të fitojë më shumë nga “Instagrami” gjatë vitit 2019.

22-vjeçarja nga Los Anxhelosi ka përfituar plot 1.26 milion dollarë për çdo mesazh sponsorizues.

Ky është viti i dytë radhazi që Jenner renditet e para në këtë klasifikim. Ndërsa në vendin e dytë ndodhet këngëtarja Ariana Grande me 996 mijë dollarë.

Këto janë të vetmet që kanë arkëtuar më shumë se Cristiano Ronaldo, me yllin e Juventusit që mban vendin e tretë, duke përfituar 975 mijë dollarë.