Khabib dhe Nate Diaz nuk përmbahen, përplasen me njëri-tjetrin para Oktagonit të UFC-së

123
#

Khabib Nurmagomedov dhe Nate Diaz si duket iu janë kthyer rivalitetit të vjetër pasi janë përplasur mbrëmjen e kaluar në ulëset e UFC 239.

Të dy protagonistët ishin në public në T-Mobile arena në Las Vegas për meçin ndërmjet Jon Jones kundër Thiago Santos dhe Amanda Nunes kundër Holly Holm.

Diaz shkëmbeu fjalë me Khabibin përpara se ‘shqiponja’ u ngrit nga ulësja e tij dhe ishte gati për trazira.

Por, sigurimi i ‘kafazit’ të UFC reagoi shpejtë dhe i ndau dyshen nga skenat e turpshme që mund të kishin ndodhur.

Presidenti i UFC, Dana White ka thënë se të dy Khabib dhe Diaz ishin gati të luftonin me njëri-tjetrin edhe në qoftë se do të ishte jashtë oktagonit.

Ai ka pohuar se gjëra të këqija kanë shkëmbyer yjet ndërmjet vete, por nuk e di se çka saktësisht