Kim Mehmeti: BDI vepron si mafia prandaj i fiton zgjedhjet (VIDEO)

Publicisti dhe analisti i njohur nga Shkupi, Kim Mehmeti, në një intervistë për gazetën LAJM ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 15 korrikut.

Mehmeti është ndalur më tepër tek rezultatet e partive shqiptare. Ai thotë se BDI-ja vepron si mafia prandaj merr më shumë vota në zgjedhje.

Reklame

Megjithatë, sipas tij, fitues i zgjedhjeve të fundit në kampin shqiptar është koalicioni ASH-AAA. Kim Mehmeti ka folur edhe për formimin e qeverisë së re dhe rritjen e numrit të deputetëve shqiptarë që dolën nga zgjedhjet e fundit.

Intervistën e plotë mund ta ndiqni në videon më poshtë: