Komandant Dan Limaj mbështetje kandidatit për kryeministër shqiptar në Maqedoni (FOTO)

Koamdnat Dan Limaj ka dalur në mbështetje të idesë së Ali Ahmetit për kryeministrin e parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut. Ai sot në një takim me kandidatin për deputet nga radhët e BDI-së, Talat Xhaferin ka dhënë përkrahje të madhe duke theksuar se tash ka ardhur dita e bardhë, se në Maqedoni duhet të jetë kryeministri shqiptar. Dan Limaj është Suhareka e Kosovës, dhe ka qenë shef shtabi i operativës në anën e Karadakut, përcjell TS.

Ja postimi i tij i plotë

Ka ardhe Dita BARDHË!

Historia e popullit tone ka treguar se NE jemi jo vetem popull i besës e mikeprites por jemi dhe human dhe faktor stabilizues. Ky popull, i lashte sa vet toka, botes dhe Evropes i ka dhuruar, jo rralle, figura te ndritura per te cilat na kane lakmi te gjithe.

Ky popull botes i ka dhuruar te madhin Skenderbe i cili jo vetem se ishte faktor unifikues e stabilizues por dhe faktor mbrojtes per nje çerek shekulli.

Ky popull botes i ka dhuru, Nane Terezen, humanizmin e pa pare ndonjehere me pare e cila me duart e saj u shenderrua ne engjell mbrojtes per te pastrehet dhe te uriturit.

Ky popull me vite dhe shekuj ne Evrope gjithmon ka mbjelle paqe, dashuri e stabilitet perkunder dhunes sistematike te ushtruar gati ne menyre te vazhdueshme.

Por tash me nuk eshte si me pare. Tash ka ardhe nje DITË E BARDHË. Ka ardhur dita e bardhe, qe me i thane botes mbare, se Maqedonina e Veriut meriton dhe do ta kete ndere te kete: KRYEMINISTRIN SHQIPTAR.
Zoti e bekoft Kombin Shqipar!
#MeKryeministrinShqiptar
#NaserZiberi??