Konjufca: Në Hagë po mbahen komandantët më të shquar të UÇK-së

Kryekuvendari Glauk Konjufca tha se në Hagë po mbahen komandantët më të shquar të UÇK-së.

Konjufca e quajti luftën e UÇK-së të pastër dhe të domosdoshme.

Në një intervistë për RTK-në, krykuvendari ka folur edhe për dialogun me Serbinë, ku u shpreh pesimist se brenda këtij viti mund të arrihet një marrëveshje.